2019 USA South Softball

Date Away Home Status Links
 
September
Sat. 22 Wesleyan (Ga.) # 0 Andrew College 0 12:00 PM
  Fall Ball Scrimmage
  Wesleyan (Ga.) #   Andrew College   2:00 PM
  Fall Ball Scrimmage
 
February
Sun. 3 Brevard #   Spartanburg Methodist College   1:00 PM
Tue. 5 Methodist   St. Andrews   1:00 PM
  Methodist   St. Andrews   3:00 PM
Sat. 9 Ozarks (Ark.)   Huntingdon   11:00 AM
  @ Memphis, Tenn.
  Lynchburg   Methodist   12:00 PM
  Berry   Covenant   12:00 PM
  Sewanee   Wesleyan (Ga.)   12:00 PM
  Lynchburg   Methodist   2:00 PM
  Berry   Covenant   2:00 PM
  Sewanee   Wesleyan (Ga.)   2:00 PM
  Huntingdon   Rhodes   3:00 PM
Sun. 10 Ozarks (Ark.)   Huntingdon   11:00 AM
  @ Memphis, Tenn.
  St. Andrews   William Peace   12:00 PM
  Brenau   Agnes Scott   1:00 PM
  Huntingdon   Rhodes   1:00 PM
  Brenau   Agnes Scott   3:00 PM
Tue. 12 Birmingham Southern   Covenant   1:00 PM
  Birmingham Southern   Covenant   3:00 PM
Wed. 13 St. Augustine's   William Peace   2:00 PM
  St. Augustine's   William Peace   4:00 PM
Thu. 14 Piedmont International   Pfeiffer   2:00 PM
  Piedmont International   Pfeiffer   4:00 PM
Fri. 15 Southern Virginia   Salem   3:00 PM
  Point U.   Agnes Scott   3:00 PM
  Southern Virginia   Salem   5:00 PM
  Point U.   Agnes Scott   5:00 PM
Sat. 16 Sewanee   Piedmont   9:00 AM
  Piedmont Classic
  Centre   Averett   9:00 AM
  @ Demorest, Ga. / Piedmont Tournament
  Maryville (TN)   Webster   10:00 AM
  @ Memphis, Tenn.
  Covenant   Sewanee   11:00 AM
  @ Demorest, Ga.
  Messiah   Methodist   11:00 AM
  Salem   Shenandoah   12:00 PM
  Spirit Invitational @ Winston-Salem, N.C.
  Pfeiffer   Guilford   12:00 PM
  Brevard   Piedmont International   1:00 PM
  Messiah   Methodist   1:00 PM
  Va. Wesleyan   Meredith   1:30 PM
  Berry   Averett   2:00 PM
  @ Demorest, Ga. / Piedmont Tournament
  Pfeiffer   Guilford   2:00 PM
  Covenant   Centre   2:00 PM
  @ Demorest, Ga.
  Brevard   Piedmont International   3:00 PM
  Maryville (TN)   Rhodes   3:00 PM
  Va. Wesleyan   Meredith   3:30 PM
  Birmingham Southern   Piedmont   4:00 PM
  Piedmont Classic
  Randolph   Salem   4:00 PM
Sun. 17 Birmingham Southern   Averett   9:00 AM
  Piedmont Classic @ Demorest, Ga.
  Maryville (TN)   Webster   10:00 AM
  @ Memphis, Tenn.
  Sewanee   Averett   11:00 AM
  Piedmont Classic @ Demorest, Ga.
  William Peace   Guilford   12:00 PM
  West Georgia Tech   Agnes Scott   12:00 PM
  Centre   Piedmont   12:00 PM
  Ferrum   Greensboro   12:00 PM
  Meredith   Shaw   1:00 PM
  Maryville (TN)   Rhodes   1:00 PM
  William Peace   Guilford   2:00 PM
  West Georgia Tech   Agnes Scott   2:00 PM
  Ferrum   Greensboro   2:00 PM
  Birmingham Southern   Piedmont   3:00 PM
  Piedmont Classic
  Meredith   Shaw   3:00 PM
  Huntingdon   Millsaps   3:00 PM
  Huntingdon   Millsaps   5:00 PM
Mon. 18 Livingstone   Pfeiffer   3:00 PM
  Livingstone   Pfeiffer   5:00 PM
Tue. 19 Va. Wesleyan   N.C. Wesleyan   2:00 PM
  Brevard   Elizabeth City St.   2:00 PM
  Brandeis   Salem   2:00 PM
  Va. Wesleyan   N.C. Wesleyan   4:00 PM
  Brevard   Elizabeth City St.   4:00 PM
  Brandeis   Salem   4:00 PM
Wed. 20 Guilford   Methodist   2:00 PM
  Randolph   Greensboro   2:00 PM
  Midway University   Berea   3:00 PM
  Guilford   Methodist   4:00 PM
  Randolph   Greensboro   4:00 PM
  Midway University   Berea   5:00 PM
  Fort Valley St.   Wesleyan (Ga.)   5:00 PM
  Fort Valley St.   Wesleyan (Ga.)   7:00 PM
Thu. 21 Agnes Scott   Brenau   4:00 PM
  Agnes Scott   Brenau   6:00 PM
Fri. 22 Mississippi University for Women   Methodist   3:00 PM
  Mississippi University for Women   Methodist   5:00 PM
Sat. 23 Centre   William Peace   TBA
  Pfeiffer   Mississippi University for Women   9:30 AM
  William Peace Tournament @ Cary, N.C.
  Greensboro   Berry   9:30 AM
  @ Raleigh, N.C. / William Peace Tournament
  Randolph-Macon   Salem   9:30 AM
  Grand Slam Triangle Classic @ Cary, N.C.
  Dallas   Huntingdon   11:00 AM
  Rowan   Piedmont   12:00 PM
  @ Cary, N.C. / Grand Slam Classic
  Pfeiffer   Olivet   12:00 PM
  William Peace Tournament @ Cary, N.C.
  Birmingham Southern   Maryville (TN)   12:00 PM
  N.C. Wesleyan   Berry   12:00 PM
  William Peace Triangle Classic @ Cary, N.C.
  Wesleyan (Ga.)   Shaw   12:00 PM
  Sewanee   Agnes Scott   12:00 PM
  Hood   Averett   12:00 PM
  Triangle Classic @ Raleigh, N.C.
  Guilford   Meredith   1:00 PM
  Ferrum   Methodist   1:00 PM
  Montreat   Brevard   1:00 PM
  Covenant   Judson (AL)   1:00 PM
  Franklin & Marshall   Mary Baldwin   2:00 PM
  Franklin   Maryville (TN)   2:00 PM
  Wesleyan (Ga.)   Shaw   2:00 PM
  Sewanee   Agnes Scott   2:00 PM
  N.C. Wesleyan   Emory   2:30 PM
  William Peace Triangle Classic @ Cary, NC
  Salem   Mississippi University for Women   2:30 PM
  Hood   Piedmont   2:30 PM
  Triangle Classic @ Raleigh, N.C.
  Chris. Newport   Averett   2:30 PM
  Triangle Classic @ Raleigh, N.C.
  Guilford   Meredith   3:00 PM
  Ferrum   Methodist   3:00 PM
  Montreat   Brevard   3:00 PM
  Covenant   Judson (AL)   3:00 PM
  Mt. St. Joseph   Huntingdon   3:00 PM
  Montgomery, Alabama
  Franklin & Marshall   Mary Baldwin   4:00 PM
  Emory   William Peace   5:00 PM
  William Peace Triangle Classic
  Salisbury   Greensboro   5:00 PM
  Grand Slam Triangle Classic @ Cary, N.C.
Sun. 24 Salisbury   Piedmont   10:00 AM
  Grand Slam Triangle Classic @ Cary, N.C.
  Rowan   N.C. Wesleyan   10:00 AM
  Grand Slam Classic
  Pfeiffer   Emory   12:00 PM
  William Peace Tournament @ Cary, N.C.
  Franklin   Maryville (TN)   12:00 PM
  Wesleyan (Ga.) *   Meredith   12:00 PM
  LaGrange   Agnes Scott   12:00 PM
  Greensboro   McDaniel   12:00 PM
  Triangle Classic @ Raleigh, N.C. (Middle School)
  Olivet   William Peace   12:00 PM
  Salem   Piedmont   12:00 PM
  Guilford   Mary Baldwin   1:00 PM
  Dallas   Huntingdon   1:00 PM
  Pfeiffer   Chris. Newport   2:00 PM
  William Peace Tournament @ Cary, N.C.
  Birmingham Southern   Maryville (TN)   2:00 PM
  Wesleyan (Ga.) *   Meredith   2:00 PM
  LaGrange   Agnes Scott   2:00 PM
  Lynchburg   Greensboro   2:00 PM
  @ Cary, N.C.
  Randolph-Macon   William Peace   2:00 PM
  Grand Slam Triangle Classic @ Cary, N.C.
  Salisbury   Salem   2:00 PM
  Grand Slam Triangle Classic @ Cary, N.C.
  Hood   N.C. Wesleyan   2:00 PM
  Grand Slam Classic
  Guilford   Mary Baldwin   3:00 PM
  Mt. St. Joseph   Huntingdon   3:00 PM
  Montgomery, Alabama
Tue. 26 Emory & Henry   Maryville (TN)   1:00 PM
  Emory & Henry   Maryville (TN)   3:00 PM
Wed. 27 Guilford   N.C. Wesleyan   2:00 PM
  Covenant   Sewanee   3:00 PM
  Guilford   N.C. Wesleyan   4:00 PM
  LaGrange   Birmingham Southern   4:00 PM
  Covenant   Sewanee   5:00 PM
  LaGrange   Birmingham Southern   6:00 PM
Thu. 28 Piedmont International   Methodist   2:00 PM
  Piedmont International   Methodist   4:00 PM
  Southern Wesleyan   Wesleyan (Ga.)   5:00 PM
  Southern Wesleyan   Wesleyan (Ga.)   7:00 PM
 
March
Fri. 1 Judson (AL)   Covenant   1:00 PM
  Judson (AL)   Covenant   3:00 PM
  Greensboro   Agnes Scott   3:00 PM
  Greensboro   Agnes Scott   5:00 PM
Sat. 2 Mt. St. Joseph   Greensboro   11:00 AM
  Birmingham, Alabama @ Birmingham-Southern
  Pfeiffer   Covenant   12:00 PM
  Methodist *   Brevard   12:00 PM
  Averett   Maryville (TN)   1:00 PM
  N.C. Wesleyan   Piedmont   1:00 PM
  Mary Baldwin   Berea   1:00 PM
  Salem *   Wesleyan (Ga.)   1:00 PM
  William Peace *   Huntingdon   1:00 PM
  Greensboro   Birmingham Southern   1:00 PM
  Meredith *   LaGrange   2:00 PM
  Pfeiffer   Covenant   2:00 PM
  Methodist *   Brevard   2:00 PM
  Averett   Maryville (TN)   3:00 PM
  N.C. Wesleyan   Piedmont   3:00 PM
  Mary Baldwin   Berea   3:00 PM
  Salem *   Wesleyan (Ga.)   3:00 PM
  William Peace *   Huntingdon   3:00 PM
  Meredith *   LaGrange   4:00 PM
Sun. 3 Mt. St. Joseph   Greensboro   10:00 AM
  Birmingham, Alabama @ Birmingham-Southern
  Wilkes   Pfeiffer   12:00 PM
  Averett   Berea   12:00 PM
  William Peace *   LaGrange   12:00 PM
  N.C. Wesleyan   Brevard   12:00 PM
  Methodist *   Piedmont   12:00 PM
  Mary Baldwin   Maryville (TN)   1:00 PM
  Meredith *   Huntingdon   2:00 PM
  Wilkes   Pfeiffer   2:00 PM
  Averett   Berea   2:00 PM
  William Peace *   LaGrange   2:00 PM
  N.C. Wesleyan   Brevard   2:00 PM
  Methodist *   Piedmont   2:00 PM
  Greensboro   Birmingham Southern   2:00 PM
  Mary Baldwin   Maryville (TN)   3:00 PM
  Meredith *   Huntingdon   4:00 PM
Tue. 5 William Peace   East. Mennonite   9:30 AM
  Fastpitch Dreams Spring Classic @ North Myrtle Beach, S.C.
  Bluefield Col.   Averett   1:00 PM
  Salem   Lynchburg   2:00 PM
  Bluefield Col.   Averett   3:00 PM
  Salem   Lynchburg   4:00 PM
  Pfeiffer   Ferrum   5:00 PM
  North Central (MN)   Brevard   6:30 PM
  @ Tuscon, Az.
  Pfeiffer   Ferrum   7:00 PM
  Brevard   North Central (MN)   9:00 PM
  @ Tuscon, Az.
Wed. 6 Baldwin Wallace   Brevard   1:00 PM
  @ Lincoln Park Field #7; Tucson, Arizona
  Berry   Maryville (TN)   2:00 PM
  Chris. Newport   N.C. Wesleyan   2:00 PM
  Berea   Franklin   2:30 PM
  Brevard   Baldwin Wallace   3:30 PM
  @ Lincoln Park Field #7; Tucson, Arizona
  Berry   Maryville (TN)   4:00 PM
  Chris. Newport   N.C. Wesleyan   4:00 PM
  Berea   Franklin   4:30 PM
Thu. 7 Brevard   Waldorf   12:00 PM
  @ Tuscon, Az.
  LaGrange *   Piedmont   1:00 PM
  Chris. Newport   Meredith   2:00 PM
  Dakota Wesleyan   Brevard   2:00 PM
  @ Tuscon, Az.
  LaGrange *   Piedmont   3:00 PM
  Berea   Mt. St. Joseph   3:30 PM
  Chris. Newport   Meredith   4:00 PM
  Berea   Mt. St. Joseph   5:30 PM
Fri. 8 N.C. Wesleyan   Johnson & Wales (RI)   12:00 PM
  VA Wesleyan Beach Bash @ Virginia Beach, Va.
  Brevard   Millikin   12:00 PM
  @ Tuscon, Az.
  N.C. Wesleyan   Gallaudet   4:00 PM
  VA Wesleyan Tournament @ VA Beach, VA
  Dickinson St.   Brevard   4:30 PM
  @ Tuscon, Az.
  Fontbonne   LaGrange   5:00 PM
  Fontbonne   LaGrange   7:00 PM
Sat. 9 New Paltz   William Peace   TBA
  @ (Neutral)
  Denison   William Peace   TBA
  @ (Neutral)
  N.C. Wesleyan   Frostburg St.   12:00 PM
  VA Wesleyan Tournament @ VA Beach, VA
  Averett   Emory & Henry   1:00 PM
  Franciscan   Mary Baldwin   1:00 PM
  Wesleyan (Ga.) *   Berea   1:00 PM
  Fontbonne   Huntingdon   1:00 PM
  Greensboro   Southern Virginia   2:00 PM
  Franciscan   Mary Baldwin   3:00 PM
  Averett   Emory & Henry   3:00 PM
  Wesleyan (Ga.) *   Berea   3:00 PM
  Fontbonne   Huntingdon   3:00 PM
  Greensboro   Southern Virginia   4:00 PM
  Keuka   N.C. Wesleyan   4:00 PM
  Virginia Wesleyan Beach Blast @ Virginia Beach, Va.
Sun. 10 Emory   Maryville (TN)   12:00 PM
  Mary Baldwin   Randolph   1:00 PM
  FDU-Florham   Methodist   1:00 PM
  Greensboro   Roanoke   1:30 PM
  Emory   Maryville (TN)   2:00 PM
  Mary Baldwin   Randolph   3:00 PM
  FDU-Florham   Methodist   3:00 PM
  Greensboro   Roanoke   3:30 PM
Mon. 11 Meredith   TBA   TBA
  @ Kissimmee, Fla.
  Meredith   TBA   TBA
  @ Kissimmee, Fla.
  Salve Regina   Meredith   11:00 AM
Tue. 12 Meredith   TBA   TBA
  @ Kissimmee, Fla.
  Meredith   TBA   TBA
  @ Kissimmee, Fla.
  Kean   Meredith   9:45 AM
  Greensboro *   N.C. Wesleyan   2:00 PM
  Salem *   Pfeiffer   2:00 PM
  Berea *   Brevard   2:00 PM
  Averett   Va. Wesleyan   2:00 PM
  Carnegie Mellon   Meredith   2:15 PM
  Greensboro *   N.C. Wesleyan   4:00 PM
  Salem *   Pfeiffer   4:00 PM
  Berea *   Brevard   4:00 PM
  Averett   Va. Wesleyan   4:00 PM
  Huntingdon *   LaGrange   5:00 PM
  Huntingdon *   LaGrange   7:00 PM
Wed. 13 Fairleigh Dickinson   Pfeiffer   2:00 PM
  Mary Baldwin   East. Mennonite   3:00 PM
  Fairleigh Dickinson   Pfeiffer   4:00 PM
  Agnes Scott   Birmingham Southern   4:00 PM
  Mary Baldwin   East. Mennonite   5:00 PM
  Averett   Ferrum   5:00 PM
  Agnes Scott   Birmingham Southern   6:00 PM
  Averett   Ferrum   7:00 PM
Thu. 14 Meredith   TBA   TBA
  @ Kissimmee, Fla.
  Meredith   TBA   TBA
  @ Kissimmee, Fla.
  Rochester (N.Y.)   Wesleyan (Ga.)   11:00 AM
  Rochester (N.Y.)   Wesleyan (Ga.)   1:00 PM
  Wooster   Meredith   2:30 PM
  @ Winter Haven, Fla.
Fri. 15 Maryville (TN)   Methodist   2:00 PM
  Covenant   Mary Baldwin   2:00 PM
  Shenandoah   Brevard   2:00 PM
  LaGrange   Greensboro   2:00 PM
  Covenant   Mary Baldwin   4:00 PM
  Maryville (TN)   Methodist   4:00 PM
  Shenandoah   Brevard   4:00 PM
  LaGrange   Greensboro   4:00 PM
Sat. 16 Huntingdon *   Salem   12:00 PM
  Wesleyan (Ga.) *   William Peace   1:00 PM
  Maryville (TN)   N.C. Wesleyan   1:00 PM
  Mary Baldwin   Southern Virginia   1:00 PM
  Piedmont   Meredith   1:00 PM
  Covenant   Greensboro   1:00 PM
  Berea   Methodist   1:00 PM
  Brevard *   Averett   1:00 PM
  Agnes Scott   Pfeiffer   2:00 PM
  Huntingdon *   Salem   2:00 PM
  Wesleyan (Ga.) *   William Peace   3:00 PM
  Maryville (TN)   N.C. Wesleyan   3:00 PM
  Mary Baldwin   Southern Virginia   3:00 PM
  Piedmont   Meredith   3:00 PM
  Covenant   Greensboro   3:00 PM
  Berea   Methodist   3:00 PM
  Brevard *   Averett   3:00 PM
  Agnes Scott   Pfeiffer   4:00 PM
  Salem   Purdue Northwest   4:45 PM
  @ Clermont, Fla.
Sun. 17 Huntingdon   Berry   12:00 PM
  Agnes Scott   Salem   12:00 PM
  Ferrum   Mary Baldwin   1:00 PM
  Wesleyan (Ga.) *   Pfeiffer   1:00 PM
  Averett   East. Mennonite   1:00 PM
  Piedmont *   William Peace   1:00 PM
  Huntingdon   Berry   2:00 PM
  Agnes Scott   Salem   2:00 PM
  Wesleyan (Ga.) *   Pfeiffer   3:00 PM
  Ferrum   Mary Baldwin   3:00 PM
  Averett   East. Mennonite   3:00 PM
  Piedmont *   William Peace   3:00 PM
Tue. 19 Salem   TBA   12:00 PM
  N.C. Wesleyan *   Methodist   2:00 PM
  Piedmont   Emory   2:30 PM
  N.C. Wesleyan *   Methodist   4:00 PM
  Salem   TBA   4:00 PM
  Piedmont   Emory   4:30 PM
Wed. 20 William Peace   Chris. Newport   TBA
  William Peace   Chris. Newport   TBA
  Berea *   Covenant   1:00 PM
  Agnes Scott *   Piedmont   1:00 PM
  Mary Baldwin *   Averett   2:00 PM
  Brevard *   Maryville (TN)   2:00 PM
  TBA   Salem   2:00 PM
  Berea *   Covenant   3:00 PM
  Agnes Scott *   Piedmont   3:00 PM
  Brevard *   Maryville (TN)   4:00 PM
  Mary Baldwin *   Averett   4:00 PM
  Salem   TBA   5:00 PM
Thu. 21 Emory   Covenant   1:00 PM
  Emory   Covenant   3:00 PM
  LaGrange   Wesleyan (Ga.)   5:00 PM
  LaGrange   Wesleyan (Ga.)   7:00 PM
Sat. 23 Maryville (TN) * ^   Wesleyan (Ga.)   1:00 PM
  Methodist *   Mary Baldwin   1:00 PM
  Meredith *   N.C. Wesleyan   1:00 PM
  LaGrange *   Covenant   1:00 PM
  Pfeiffer *   Greensboro   1:00 PM
  Piedmont *   Berea   1:00 PM
  Brevard *   Agnes Scott   1:00 PM
  Averett *   William Peace   1:00 PM
  Birmingham Southern   Huntingdon   1:00 PM
  Maryville (TN) * ^   Wesleyan (Ga.)   3:00 PM
  Pfeiffer *   Greensboro   3:00 PM
  Methodist *   Mary Baldwin   3:00 PM
  Meredith *   N.C. Wesleyan   3:00 PM
  LaGrange *   Covenant   3:00 PM
  Brevard *   Agnes Scott   3:00 PM
  Piedmont *   Berea   3:00 PM
  Averett *   William Peace   3:00 PM
  Birmingham Southern   Huntingdon   3:00 PM
Sun. 24 Pfeiffer *   Mary Baldwin   12:00 PM
  Meredith *   Greensboro   12:00 PM
  Averett *   N.C. Wesleyan   12:00 PM
  Maryville (TN) *   Agnes Scott   1:00 PM
  Brevard *   Wesleyan (Ga.)   1:00 PM
  LaGrange   Emory   1:00 PM
  Pfeiffer *   Mary Baldwin   2:00 PM
  Meredith *   Greensboro   2:00 PM
  Averett *   N.C. Wesleyan   2:00 PM
  Maryville (TN) *   Agnes Scott   3:00 PM
  Brevard *   Wesleyan (Ga.)   3:00 PM
  LaGrange   Emory   3:00 PM
Tue. 26 Wilmington (Ohio)   Berea   4:00 PM
  Wilmington (Ohio)   Berea   6:00 PM
Wed. 27 N.C. Wesleyan *   Salem   2:00 PM
  Meredith *   Averett   2:00 PM
  Methodist *   Pfeiffer   2:00 PM
  Converse   Brevard   2:00 PM
  William Peace *   Greensboro   2:00 PM
  Huntingdon   Belhaven   3:00 PM
  N.C. Wesleyan *   Salem   4:00 PM
  Meredith *   Averett   4:00 PM
  Methodist *   Pfeiffer   4:00 PM
  Alice Lloyd College   Berea   4:00 PM
  Converse   Brevard   4:00 PM
  William Peace *   Greensboro   4:00 PM
  Covenant *   Agnes Scott   5:00 PM
  Huntingdon   Belhaven   5:00 PM
  Alice Lloyd College   Berea   6:00 PM
  Covenant *   Agnes Scott   7:00 PM
Thu. 28 Piedmont * ^   Wesleyan (Ga.)   2:00 PM
  Piedmont * ^   Wesleyan (Ga.)   4:00 PM
Sat. 30 Mary Baldwin *   Meredith   1:00 PM
  Covenant *   Brevard   1:00 PM
  Salem   William Peace   1:00 PM
  Greensboro *   Methodist   1:00 PM
  Maryville (TN) *   LaGrange   2:00 PM
  N.C. Wesleyan *   Pfeiffer   2:00 PM
  Agnes Scott   Mississippi University for Women   2:00 PM
  Berea *   Huntingdon   2:00 PM
  Mary Baldwin *   Meredith   3:00 PM
  Covenant *   Brevard   3:00 PM
  Salem   William Peace   3:00 PM
  Greensboro *   Methodist   3:00 PM
  Maryville (TN) *   LaGrange   4:00 PM
  N.C. Wesleyan *   Pfeiffer   4:00 PM
  Agnes Scott   Mississippi University for Women   4:00 PM
  Berea *   Huntingdon   4:00 PM
Sun. 31 Mary Baldwin *   William Peace   12:00 PM
  Salem *   Meredith   12:00 PM
  Mary Baldwin *   William Peace   2:00 PM
  Salem *   Meredith   2:00 PM
  Randolph   Pfeiffer   2:00 PM
  Maryville (TN) *   Huntingdon   2:00 PM
  Randolph   Pfeiffer   4:00 PM
  Maryville (TN) *   Huntingdon   4:00 PM
 
April
Mon. 1 Agnes Scott *   LaGrange   3:00 PM
  Berea   Asbury   5:00 PM
  Agnes Scott *   LaGrange   5:00 PM
  Berea   Asbury   7:00 PM
Tue. 2 Piedmont *   Covenant   1:00 PM
  Methodist *   Averett   2:00 PM
  Piedmont *   Covenant   3:00 PM
  Methodist *   Averett   4:00 PM
Wed. 3 Pfeiffer *   Meredith   2:00 PM
  Greensboro *   Salem   2:00 PM
  Mary Baldwin   Wilson   3:00 PM
  Pfeiffer *   Meredith   4:00 PM
  Greensboro *   Salem   4:00 PM
  Wesleyan (Ga.) *   Huntingdon   4:00 PM
  Mary Baldwin   Wilson   5:00 PM
  Wesleyan (Ga.) *   Huntingdon   6:00 PM
Thu. 4 Berea   Spalding   5:30 PM
  Berea   Spalding   7:30 PM
Sat. 6 LaGrange *   Brevard   12:00 PM
  Salem *   Mary Baldwin   1:00 PM
  Meredith *   Methodist   1:00 PM
  Covenant *   Wesleyan (Ga.)   1:00 PM
  William Peace *   N.C. Wesleyan   1:00 PM
  Averett *   Pfeiffer   1:00 PM
  Agnes Scott *   Berea   1:00 PM
  Huntingdon *   Piedmont   1:00 PM
  LaGrange *   Brevard   2:00 PM
  Salem *   Mary Baldwin   3:00 PM
  Meredith *   Methodist   3:00 PM
  Covenant *   Wesleyan (Ga.)   3:00 PM
  William Peace *   N.C. Wesleyan   3:00 PM
  Averett *   Pfeiffer   3:00 PM
  Agnes Scott *   Berea   3:00 PM
  Huntingdon *   Piedmont   3:00 PM
Sun. 7 Huntingdon *   Brevard   12:00 PM
  Berea *   Maryville (TN)   1:00 PM
  Bridgewater (Va.)   Mary Baldwin   1:00 PM
  Salem   Ferrum   1:00 PM
  Roanoke   Averett   1:00 PM
  William Peace *   Methodist   1:00 PM
  Meredith   Chris. Newport   1:30 PM
  Huntingdon *   Brevard   2:00 PM
  William Peace *   Methodist   3:00 PM
  Bridgewater (Va.)   Mary Baldwin   3:00 PM
  Salem   Ferrum   3:00 PM
  Berea *   Maryville (TN)   3:00 PM
  Roanoke   Averett   3:00 PM
  Meredith   Chris. Newport   3:30 PM
Mon. 8 Belhaven   Wesleyan (Ga.)   1:00 PM
  Belhaven   Wesleyan (Ga.)   3:00 PM
Tue. 9 Piedmont   Berry   12:00 PM
  Covenant *   Maryville (TN)   1:00 PM
  Mary Baldwin *   Greensboro   2:00 PM
  Averett   Salem   2:00 PM
  Piedmont   Berry   2:00 PM
  Covenant *   Maryville (TN)   3:00 PM
  Mary Washington   N.C. Wesleyan   3:00 PM
  Averett   Salem   4:00 PM
  Mary Baldwin *   Greensboro   4:00 PM
  Mary Washington   N.C. Wesleyan   5:30 PM
Wed. 10 Pfeiffer *   William Peace   2:00 PM
  Brevard *   Piedmont   2:00 PM
  Pfeiffer *   William Peace   4:00 PM
  Brevard *   Piedmont   4:00 PM
  Wesleyan (Ga.) *   LaGrange   4:00 PM
  Agnes Scott *   Huntingdon   5:00 PM
  Wesleyan (Ga.) *   LaGrange   6:00 PM
  Agnes Scott *   Huntingdon   7:00 PM
Thu. 11 Berea   Alice Lloyd College   2:00 PM
  Berea   Alice Lloyd College   4:00 PM
  Judson (AL)   LaGrange   5:00 PM
  Judson (AL)   LaGrange   7:00 PM
Sat. 13 LaGrange *   Berea   12:00 PM
  Piedmont *   Maryville (TN)   1:00 PM
  N.C. Wesleyan *   Mary Baldwin   1:00 PM
  Huntingdon *   Covenant   1:00 PM
  Wesleyan (Ga.) *   Agnes Scott   1:00 PM
  Methodist   Salem   1:00 PM
  Greensboro *   Averett   1:00 PM
  William Peace *   Meredith   2:00 PM
  LaGrange *   Berea   2:00 PM
  Piedmont *   Maryville (TN)   3:00 PM
  N.C. Wesleyan *   Mary Baldwin   3:00 PM
  Huntingdon *   Covenant   3:00 PM
  Wesleyan (Ga.) *   Agnes Scott   3:00 PM
  Methodist   Salem   3:00 PM
  Greensboro *   Averett   3:00 PM
  William Peace *   Meredith   4:00 PM
Sun. 14 Brevard   Montreat   1:00 PM
  Tenn. Wesleyan   Maryville (TN)   2:00 PM
  Brevard   Montreat   3:00 PM
  Tenn. Wesleyan   Maryville (TN)   4:00 PM
Tue. 16 LaGrange   Judson (AL)   5:00 PM
  LaGrange   Judson (AL)   7:00 PM
Wed. 17 Guilford   Greensboro   3:00 PM
  Guilford   Greensboro   5:00 PM
Fri. 19 TBA   Maryville (TN)   TBA
  Covenant %   USA South Tournament   TBA
  @ TBD
  Covenant %   USA South Tournament   TBA
  @ TBD
  Meredith %   TBA   TBA
Sat. 20 Covenant %   USA South Tournament   TBA
  @ TBD
Fri. 26 TBA   Maryville (TN)   TBA
  @ LaGrange, Ga.
  Covenant %   USA South Tournament   TBA
  @ LaGrange, Ga.
Sat. 27 Covenant %   USA South Tournament   TBA
  @ LaGrange, Ga.
# Exhibition
* Conference
^ Division